این بخش شامل:

1-ماشین آلات صنعتی سبک و سنگین

2-ماشین های راه سازی سبک و سنگین

3-ابزار آلات کشاورزی و باغبانی

4-ابزار آلات

5-مصالح و لوازم ساختمانی

6-محصولات دکوری سنگی و آهنی

7-مبلمان و دکوری منزل

8-لوازم یدکی ماشین ،موتور و دوچرخه

واردات ماشین آلات
ماشین آلات صنعتی از جمله مهم ترین و یکی از بیش ترین کالاهای واردا شده یه کشور می باشد. شرکت های تولیدی و تاجران فراوانی در حال واردات ماشین آلات از کشورهای مختلف می باشند.

بر اساس آمار رسمی به دست آمده از گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۵ و با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان شرکت بازرگانی صادرات و واردات ترخیص کارا می توان چنین بیان کرد که میزان واردات ماشین آلات یعنی فصل ۸۴ کتاب مقررات صادرات و واردات از نظر وزنی بیش از ۹۴ هزار تن و ار لحاظ دلاری بیش از هفت میلیارد و ۵۵۹ میلیون دلار بوده است. به عبارتی سهم وزنی واردات ماشین آلات نسبت به کل واردات کالا در این سال معادل ۲٫۸۲ درصد و سهم ارزشی آن ۱۷٫۳ درصد بوده است. همین آمار و ارقام به خوبی نشان دهنده بزرگی و اهمیت واردات این دسته کالا به کشور می باشد. خرید ماشین آلات از خارج توسط بازرگان یا شرکت های وارداتی صورت می گیرد در سال ۹۵ از ۹۸ کشور مختلف در جهان به ایران واردات داشته ایم که جمله مهم ترین کشورهای تولیدکننده و فروشنده ماشین آلات می توان به ایتالیا، آلمان، چین، کره، ترکیه و امارات عربی اشاره کرد.

واردات ماشین آلات از چین سهم ارزشی واردات ماشین آلات از چین در سال ۹۵ معادل ۳۴ درصد و سهم وزنی آن معادل ۴۷ درصد بوده است و می توان گفت که بیش ترین میزان واردات ماشین آلات از چین و خرید از چین صورت گرفته است. بعد از چین بیش ترین سهم ارزشی خرید ماشین آلات از امارات معادل ۱۱ درصد با سهم وزنی ۱۵ درصد بوده است. البته این نکته را باید بیان کرد که اکثر کالاهای وارداتی از امارات اصلاتا کالاهایی هستند که از کشورهای دیگر خریداری شده اند و به امارات وارد شده اند و سپس وارد ایران می شوند به همین دلیل است که همیشه آمار و ارقام واردات از امارات به ایران اعداد بزرگی است و این اعداد را نباید به عنوان مبدا اصلی خرید کالا در نظر گرفت.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .