پای مرغپای مرغ بخشی از بدن مرغ است که در کشورهای چین، کره، ترینیداد، جامائیکا، آفریقای جنوبی، پرو، دومینیکن، مکزیک، فیلیپین، خاورمیانه و ویتنام خورده می‌شود. بیشتر بافت‌های موجود در پای مرغ شامل پوست و تاندون بدون ماهیچه است که این بافت را از بقیه گوشت مرغ متفاوت می‌کند. استخوان‌های کوچک پای مرغ خوردن آن را برای برخی دشوار می‌کند، از این رو باید پیش از خوردن آنها را جدا کرد. به دلیل مقدار زیاد پوست، پای مرغ بسیار ژلاتینی است.فواید پای مرغ
مصرف پای مرغ غضروف های آسیب دیده را ترمیم می كند و دارویی برای نرمی استخوان است. اگر چه پای مرغ حاوی بخش های غضروفی است و سوپ آن حالت ژلاتینی دارد ولی به عقیده برخی كارشناسان به دلیل آن كه ارزش پروتئینی چندانی ندارد نمی تواند عاملی برای ساخت غضروف ها به شمار آید و در ضمن برای هیچ گروه سنی به عنوان یك انتخاب خوب توصیه نشده است، چرا كه چربی اشباع بالایی داشته و برای افراد با اضافه وزن و مبتلایان به دیابت مضر است.
البته متخصصان تغذیه سوپ پای مرغ را بهترین منبع كلسیم، فسفر، ویتامین A و D عنوان كرده اند و برای كودكان مبتلا به نرمی استخوان مفید می دانند. آنان عقیده دارند اگرعصاره پای مرغ با كمی پیاز پخته شود كلسیم آن قابل جذب تر خواهد شد.
،با خوراندن پروتئین کلاژن به موشها که از پاهای مرغ استخراج شده بود به این نتیجه رسیدند که فشارخون آنها به طرز قابل توجهی کاهش یافته بود.مطالعه اخیر دانشمندان پزشکی حاکی از آن است که 4 نوع پروتئین در پاهای مرغ وجود دارد که نقش مهمی در کنترل فشارخون دارد.
مصرف سوپ پای مرغ بهترین دارو و منبع کلسیم و ویتامین D برای کودکان ، جوانان و بزرگسالان می باشد !! عصاره پای مرغ، مملو از ویتامین D، ویتامین A، کلسیم و فسفر است.
پاي مرغ سرشار از مواد غضروف ساز است . پاي مرغ به مراتب موثرتر و مفيدتر از قرصهاي غضروفي آمريكايي و اروپايي است .
پاي مرغ داراي « سولفات كندروئتين » است جلوگیری و ترمیم نکروز و پوسیدگی مفاصل و غضروفها . قلم پاي مرغ سرشار از مواد خون ساز و آهن ساز است. پاي مرغ براي جلوگيري از پوكي استخوان هم بسیار مفيد است و همچنین خواص معجزه آسایی در درمان آرتروز دارد .صادرات پای مرغ
از انجایی که پای مرغ در ایران مصرف زیادی ندارد،و در کشور های شرقی به خصوص چین طرفداران زیادی دارد، از این رو صادرات این محصول میتواند ارز آوری بسیار زیادی داشته باشد. لذا این شرکت با شناسایی کشتارگاه های قانونی و بهداشتی،میتواند بستر صادرات این محصول را فراهم آورد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .